ДОГІ - ОДЯГ ДЛЯ ЗАНЯТЬ

ІНСТРУКЦІЯ СКЛАДАННЯ догі:

/images/styles/kimono1.png

 1. Акуратно розкладіть куртку на рівній поверхні, загорнувши поли всередину, а рукави назовні.

 2. Складіть штани таким чином, як показано на фотографії і покладіть їх зверху на куртку.

 3. Далі загорніть рукави куртки таким чином, щоб вони ніби обіймали штани у верхній їх частині.

 4. Наступний етап: подумки по вертикалі розділіть складені речі навпіл, підвернувши зовнішні сторони куртки всередину до уявного центру.

 5. Потім загорніть нижній кінець за верхній так, як це показано на фотографії. Примітка: у деяких техніках складання догі використовують звичайне скручування в трубочку.

 6. І останній етап. Скориставшись поясом, зав’яжіть міцним вузлом ваше догі. Тепер можна спокійно скласти його в сумку і відправлятися додому або тренування.

Обі — це традиційний пояс для догі. Він виготовляється з тканини і в довжину може досягати п’яти метрів. Його прийнято зав’язувати у вузол спереду, причому вузли можуть мати абсолютно різну форму. Спробуйте зав’язати пояс кімоно наступним способом.

Інструкція як зав’язувати пояс

 1. Схрестіть кінці пояса на спині. Кінець у правій руці проведіть під лівим наверх.

 2. Кінець в лівій руці проведіть через петлю вниз. Вийде петля, крізь яку треба провести правий кінець.

 3. Затягніть кінці пояса так, щоб вони були рівної довжини.

4. Кінці пояса, якщо він має правильну довжину, не повинні опускатися нижче колін.

5. Рівна довжина зав’язаних решт — символ гармонії тіла і духу.

6. Кінець пояса з написом прізвища означає силу і розташовується традиційно справа, а кінець з написаними даними організації, символізує дух і знаходиться зліва.

Описаний вузол підходить для широких поясів цупкої тканини. Підбирайте вузол відповідно до характеристик свого пояса.

Хакама - традиційний японський одяг, вдягати який в давнину можна було лише в особливих випадках: під час випускних церемоній, демонстрації бойових мистецтв, на весілля. Повсякденним одягом хакама могла служити лише представникам знаті.

Інструкція по одяганню хаками

1. Перед тим, як одягти хакама, переконайтеся, що вона вам за розміром. Прикладіть хакама до своїх ніг: ідеальною вважається довжина від пояса до щиколотки. Якщо хакама довша ви будете в ній плутатися. Якщо коротше - вона буде виглядати просто негарно.

2. Прикладіть до себе хакама: її висота повинна бути на долоню вище пояса. З обох сторін потягніть за пояси і направте їх назад, перехрестивши за спиною. Розташуйте "хрест" трохи нижче пояса. Зафіксуйте його вузлом.

3. Задній пояс хаками перенесіть вперед, розташувавши на рівні стегон під верхнім поясом. Зауважте, передній пояс плоским вузлом на рівні пупка. Якщо його кінці занадто довгі, заховайте їх за пояс ліворуч.

4. Ви можете одягти хакама іншим способом, якщо перехрестите задні поясат за спиною, повернете їх вперед (при досить великій довжині пояса) і зафіксуєте їх плоским вузлом на рівні талії . Вільні кінці можуть залишитися звисати вниз.

5. Передній пояс простягніть тому на рівні стегон і зафіксуйте з внутрішньої сторони хаками. Ви можете зав'язати його звичайним галстучним вузлом або просто бантиком.

6. Поверх хаками зав'язується обі - спеціальний пояс, елемент кімоно. Чоловічий оби невеликий: його ширина приблизно 10 см. жіночий обі досягає 30 см в ширину. У довжину обі може досягати 4 метрів.

7. Розташуйте обі за спиною і перекиньте його кінці через талію так, щоб вони оперізували вас і знову схрещувались за спиною.

8. Зафіксуйте обі за спиною на талії. Під вузол підкладіть кошіхімо - спеціальну подушечку - і зафіксуйте її прилеглими ременями. Хвостики ременів сховайте під обі.

Значення складок хакама

Складки на хакама мають особливе значення, тому що символізують сім чеснот будо: дзін (доброзичливість), гі (честь чи справедливість), Рей (ввічливість і етикет), чі (розум, мудрість), сін (щирість), чу (вірність) і до (дотримання боргу). Хакама спонукає всіх, хто вивчає айкідо, до роздумів про природу істинного будо і носіння хакама символізує традиції, які передавалися нам від покоління до покоління. Важливо, щоб в нашій практиці айкідо ми прагнули до вдосконалення цих семи традиційних чеснот.