Rei ho/Рей Хо Поклон (вияв поваги)

На відео показане, як правильно виконувати уклін у положенні стоячи і сидячи на колінах. Уклін в Айкидо Йошінкан позбавлений релігійного сенсу. Це просто частина етикету прийнятого в додзьо і виражає вашу пошану, до співбесідника, до місця куди ви прийшли займатися, до засновників стилю, до вашого вчитель і так далі. Заняття в додзьо будуються на взаємоповазі і довірі. З них складаються взаємини вчитель-учень і загальний настрій на плідну роботу.

Уклін як і частина етикету має багато тонкощів. Наприклад як показник вашої довіри до партнера або вчителя у положенні сейза спускаються обидві руки відразу, тоді як, перед вами людина наміри якої вам не відомі, спускається спочатку ліва рука, потім коли співбесідник теж опустив ліву руку, спускається права і одночасно виконується уклін.

Це відбувалося саме у такому порядку з метою якщо вам під час вітання відрубають ліву руку, правою ви зможете завдати у відповідь удару. Дикі часи пройшли, а форма етикету залишилася. Або ще один приклад, глибина і тривалість поклону показує на скільки ви поважаєте вашого співбесідника.