Tai No Henko (1)/Таі Но Хенко (1) - базове пересування

Tai No Henko Ichi - один з базових рухів Айкідо Йошінкан, його основною метою є розвиток руху стегон, збереження стабільного положення тіла та рівноваги під час виконання пересувань. Важливо пам'ятати вивчаючи цей рух, головне завдання досягнути злагодженості дій тіла з рухом рук, ніг і стегон, із одночасним збереженням положення центральної лінії та переміщенням центру ваги тіла.

Водночас працюючи над цим переміщенням ми відпрацьовуємо правильність входу тіла вперед (Irimi). Правильно перенаправляючи силу суперника який тягне вас за руку, виводимо його з рівноваги тим самим позбавляючи його сили і він вже не тягне, а тримається за вашу руку, щоб не впасти. Тобто коли суперник захопив вас і тягне на себе, ви не впираєтесь його силі, ви приєднуєтесь до неї і рухом вперед перенаправляєте її, на його ж розбалансування.

Вивчення Tai No Henko (1) розпочинається з положення Kamae в даному випадку розглянемо вивчення з положення Migi Hanmi No Kamae (право стороння стійка). Розпочинаємо рух лівою ногою вперед через положення ноги разом робимо крок вперед під кутом , так щоб переміщаючи центр ваги тіла стегна описували V-подібну форму, а ступня лівої ноги рухалась по S-подібній траєкторії. Руки в цей момент змінюють положення розвертаючись ліктями до низу а долонями до гори, ліва рука завершує рух на рівні чола права на рівні грудей.

Відео даного виду пересування з Katana (яп.меч):